Колісна ліра UGEARS

Перша в світі механічна музична модель.

Scroll down

Ugears продовжує розвивати світ креативних хобі та творчих ігор і представляє новий погляд на класичний оригінальний музичний інструмент – Колісну Ліру – тепер у стилі Ugears.

Ця виняткова модель уособлює поєднання унікального мистецтва Кельтських і Скандинавських майстрів середньовіччя із сучасною механікою. Колісна Ліра – є першою в світі функціональною механічною музичною моделлю та справжньою перлиною колекції Ugears.

Набір «Колісна Ліра» - це конструктор для самостійного складання, прекрасний екземпляр впізнаваного дизайну Ugears і одночасно – повноцінний музичний інструмент.

Колісна ліра - це інструмент для виконання танцювальних мелодій, від старовинних народних до сучасних. Із цією моделлю Ugears дарує радість творчості, музики та захопливій світ інженерного мистецтва.

Складіть вашу Колісну Ліру власноруч та відчуйте себе Страдіварі - або справжньою зіркою музичної сцени!

У липні 2017 року Ugears провів успішну кампанію на Kickstarter, презентувавши модель Колісна Ліра (Hurdy-Gurdy).

Концепція моделі

Історія Колісної Ліри

Scroll down

Колісна ліра – струнний музичний інструмент із звучанням, подібним до волинки. Повертаючи ручку колеса на корпусі колісної ліри, гравець змушує його поверхню торкатися струн, виконуючи роль смичка, як у скрипці.

Історія інструменту бере початок у 15 сторіччі. Одним із перших відомих примірників колісної ліри був так званий органіструм (портативний орган), знаний ще у середньовічній Європі.

Пройшовши низку модифікацій, ліра набуває більш зручної форми та стає поширеним інструментом мандрівних музик Англії, щоб згодом перейти у розряд благородних розваг. Так, свій великий зліт колісна ліра переживає у 17-18 сторіччях, перебравшись із таверн та сільських подвірь до шляхетних дворів.

Набувши більш високий соціальний статус, колісна ліра міняє зовнішній вигляд, значно причепурившись порівняно із народною версією. Музичні майстри вбудовували механізм ліри у елегантний корпус, подібний до лютні або гітари, а сам корпус пишно прикрашався різьбленням та інкрустацією.

Інколи музику колісної ліри називають середньовічним рок-н-ролом, і ця алегорія стала нам дуже до вподоби. Унікальна функціональність і цікава історія інструмента захопила нас, тому ми вирішили створити власну Колісну Ліру у стилі Ugears.

Hurdy-Gurdy

Концепція моделі

В основі дизайну Колісної Ліри Ugears полягає органіструм 15 сторіччя. Цей старовинний інструмент надихнув нас на створення повнофункціональної деталізованої версії унікальної механічної музичної моделі. У складеному вигляді модель настільки схожа на старовинний оригінал, якнайкраще передаючи естетику середньовіччя. Вишуканий дизайн різьбленого корпусу, виконаного у романтичному стилі, перетворить складання на справжній акт мистецтва, а гра на Колісній Лірі Ugears принесе багато годин естетичного задоволення та гарного веселого часу із друзями та рідними.

Hurdy-Gurdy
Scroll down

Розробка Колісної Ліри

Конструкція Колісної Ліри Ugears має в основі оригінальний прототип, і, так само як першообраз, складається із корпусу, передної і задної кришки, шестерень, заводної ручки, грифа, кілочків (ключів настроювання), струн та клавішної панелі, які разом утворюють цей надзвичайний інструмент. Грати на цій музикальній моделі для самостійного складання доволі просто. Звук утворюється при повертанні заводної ручки, що створює мелодії при контакті зі струнами.

Завдяки редукційному механізму, застосованому у конструкції системи кілочків, інструмент легко настроюється. Для більш м’якого звучання переключіть невеличкий важіль на клавішній панелі, щоб відключити басову струну. Редукційний механізм також використано у конструкції ручки, що збільшує кількість обертів колеса. Це дозволяє досягти більш плавного та багатшого звуку при компактному розмірі моделі. Шість клавіш, підпружинених канцелярськими гумками та невеличкими важелями, натискаються пружньо та м’яко, що забезпечує більш делікатну та зручну гру на інструменті.

Спеціальний механізм регулює висоту обох струн – басової та мелодійної – на струнному містку, а всередині корпусу ховається унікальний планетарний механізм.

Довжина мелодійної та басової струн складає 250 мм (від містка до поріжка). Довжина струни від центру колеса до містка – 30 мм.

Складання Колісної Ліри

Відкладіть клей та будь-які додаткові інструменти!

Scroll down

Складання Колісної Ліри

У конструкторі «Колісна Ліра» від Ugears є все необхідне для складання. Кожна деталь моделі вирізана лазерним методом у фанерній дошці, легко виймається та стає на своє місце, як вказано у деталізованій інструкції, що додається до набору. Єдиними не дерев’яними деталями моделі є струни та каніфоль, що використовується для змащування колеса.

Складання Колісної Ліри відбувається у кілька етапів. У першу чергу складаються найменші деталі, утворюючі більші блоки: корпус, колесо, важіль, кілочки, клавішну панель, струнний комплекс. А тоді блоки разом складаються у єдину завершену модель – без використання клею або спеціальних додаткових інструментів.

Hurdy-Gurdy

Розрахунковий час складання Колісної ліри (Харді-Гарді) Ugears 4-5 годин. Якщо Ви складали раніше інші механічні конструктори Ugears, то готовий до гри інструмент буде готовий за 3-3,5 години. Модель складається без клею, спеціальних інструментів і без зубочисток. Кількість деталей: 292


Налаштування

Мелодія Колісної Ліри утворюється за допомогою мелодійної струни. Їй акомпанує басова струна, що забезпечує фоновий звук. Шість клавіш відповідають шести нотам. Звучання змінюється відповідно натисканню клавіш підчас обертання заводної ручки. Сьома нота октави звучить при вільній струні, тобто коли жодну з клавіш не натиснуто. Ми рекомендуємо настроювати мелодійну струну на D за допомогою безкоштовного хроматичного гітарного онлайн тюнера. Друга, басова струна, настроюється обертанням кілочка в унісон із першою (рекомендовано також настройка у D) або у музичних інтервалах (кварта, квінта, октава). Каніфоль, яку ви знайдете у наборі, допоможе змастити колесо та покращити звучання.

Висоту обох струн можна змінювати, повертаючи маленьке колесо на містку. Для більш чистого звучання, перемикніть маленький важіль на клавішній панелі.


Гра на Колісній Лірі

Уроки музики

Scroll down

Колісна Ліра Ugears – це повноцінний музичний інструмент, на якому можна із легкістю навчитися грати танцювальні мелодії, як народні, так і популярні сучасні. Ліра заграє, як тільки почне обертатися ручка колеса – при цьому ви почуєте вільні басову та мелодійну струну. Настискаючи дерев’яні клавіші пальцями іншої руки, ви змінюватиме висоту мелодійної струни, адже при цьому дерев’яні блочки стискають струну, роблячи її коротшою.

Уроки гри на Колісній Лірі, представлені Олексієм Кабановим, професіоналом Колісної Ліри та учасником команди Ugears.

Мелодії з усього світу у виконанні Колісної Ліри Ugears.

Jingle Bells
Середньовічний рок-н-рол
Сучасний рок-н-рол
Ігри престолів
Ода радості (Гімн ЄС)
Уроки гри на Колісній Лірі
У старого МакДональда була ферма
Танок черевичок
Національний гімн США
Національний гімн України
Ніч яка місячна

Табулатури для Колісної Ліри

Scroll down

Коли нарешті вашу нову модель складено, залишилося тільки змастити колесо каніфоллю з набору та заграти на Колісній Лірі!

Нижче ви знайдете кілька таблатур із відомими мелодіями, які допоможуть вам розпочати вашу музичну кар’єру майстра Колісної Ліри. Щоб краще засвоїти ритм, ми рекомендуємо на початку відключити басову струну за допомогою маленького важеля на клавішній панелі. Коли ви упевнено заграєте обрану мелодію, поверніть важіль у початкову позицію та додайте глибини звучанню за допомогою басової струни.


Medieval Rock’n’Roll
Середньовічний рок-н-рол
Завантажити PDF
Modern Rock’n’Roll
Сучасний рок-н-рол
Завантажити PDF
Game of Thrones
Ігри престолів
Завантажити PDF
Ode to Joy (EU Anthem)
Ода радості (Гімн ЄС)
Завантажити PDF
Old MacDonald Had A Farm
У старого МакДональда була ферма
Завантажити PDF
Branle des Sabots
Танок черевичок
Завантажити PDF
USA National Anthem
Національний гімн США
Завантажити PDF
Ukraine National Anthem
Національний гімн України
Завантажити PDF
Moonlight in the night: a Ukrainian folk song
Ніч яка місячна
Завантажити PDF